Алюмінієве фасадне скління

Торгівельний комплекс. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 70а
АЗС. Слобожанське, пр. Слобожанський, 1
АЗС. Київська область, Миронівка

Кристал-Л виробляє й встановлює алюмінієве фасадне скління з 2007 року:

 • Скло американської фірми Guardian.
 • Фурнітура Стубліна, Сербія.
 • Час від підписання договору до установки фасадної конструкції від 7 днів, в залежності від обсягу робіт і завантаження виробничих потужностей.
 • Гарантія на алюмінієву систему, склопакети і фурнітуру 5 років.

Дніпро, пр. Гагаріна, 42
Будинок культури. Енергодар, пр. Будівельників, 27б

Переваги алюмінію

Придніпровська державна академія будівництва і архітектури

Коефіцієнти температурного розширення алюмінію і скла мають дуже близькі значення. Це значно спрощує проектування фасадного скління.

Торговий центр «Київ». Полтава, вул. Зіньківська, 6 / 1а

Застосування алюмінієвого профілю дозволяє значно зменшити навантаження на фундамент будівлі.

Дніпро, Запорізьке шосе, 5

Легуючі добавки магнію і кремнію роблять алюмінієві сплави дуже міцними. В Україні в основному застосовуються сплави АД 31, 6060 і 6063. Вони дозволяють створювати вітражі великої площі з мінімальною кількістю палітурок.

Магазин. Запоріжжя, вул. Бородінська, 14

Розрахунковий термін служби фасадних конструкцій з алюмінію до 80 років і більше.

Стрічкове скління магазину алюмінієвим профілем

Вітражі покращують освітленість приміщень і зменшують витрати на електроенергію.

Дніпро, вул. Робоча, 152

При контакті з іншими металами не утворює іскри, тому його використовують при виробництві фасадних конструкцій для приміщень з підвищеними вимогами до протипожежної безпеки.

Системи фасадного скління

Стійко-ригельна система

Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 70а

При традиційному способі скління алюмінієві вітражі встановлюються в отвір. Навіть якщо вони займають весь простір від підлоги і до стелі по всій довжині фасадної частини будівлі, таке скління вважається стрічковим. Для створення ефекту суцільних вітражів алюмінієвий каркас збирається з вертикальних стійок і горизонтальних ригелів. Він кріпиться до перекриття будівлі. Видима зовнішня і внутрішня ширина стійок і ригелів зазвичай становить 50 мм. Вони утворюють алюмінієві вітражі і на тлі масиву скла зовні виглядають тонкими лініями. Заповнення з склопакетів притягається притискними планками, які в свою чергу закриваються спеціальними кришками. Їх форма може бути різною, від прямокутної до закругленої. На алюмінієві кришки наноситься порошкове покриття в потрібний колір по каталогу RAL колір. Під замовлення вони можуть бути анодовані.

Торговий центр. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 72

Для відповідності алюмінієвих вітражів архітектурної концепції будівлі на притискну планку зверху одягається декоративна кришка шириною як правило 50 мм. Під замовлення вона забарвлюється по каталогу RAL в один з більш ніж 200 відтінків, або анодується в срібло, шампань, золото, бронзу або чорний колір.

Енергоспоживання будівлі залежатиме від характеристик встановлюваних склопакетів і термовставок, а також вузлів примикання вітражів до плит перекриття. При необхідності фасадні алюмінієві конструкції комплектуються опорами для установки в проріз.

Офіс. Бердянськ, вул. Центральна, 49

Стійко-ригельні системи складаються з каркаса вертикальних стійок і горизонтальних ригелів, з’єднаних між собою оцинкованими або виготовленими з нержавіючої сталі деталями. Вони утворюють вітражі, які можуть бути заповнені відкриваємими елементами: алюмінієвими вікнами, дверима. Установка заповнення у вигляді склопакета здійснюється за допомогою притискної планки, яка притягається болтами до стійок і ригелів.

Напівструктурна система

Універсальний магазин. Дніпро, вул. Космічна, 6

Стандартна стійко-ригельна система скління отримала зовнішню притискну планку особливої форми, яка дозволила зменшити ширину декоративної кришки до 35 мм.

Діорама. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16

Поверхня виглядає в цьому випадку більш монолітною.

Структурна система

Ресторан. Дніпро, пр. Олександра Поля, 40

Структурне скління являє собою гладку скляну поверхню з поперечними швами шириною близько 20 мм. Недоліком фасадної системи Текно Фасад 50 С можна вважати однокамерні склопакеті спеціальної конструкції. Вони не відповідають сучасним вимогам з енергозбереження.

АЗС. Запоріжжя

З огляду на енергозбереження рекомендується придивитися до напівструктурної системи Текно Фасад 50 ПС

Спайдерне скління

Світлопрозорі елементи кріпляться до несучої конструкції через кронштейни з нержавіючої сталі — спайдери. Зовні конструкція спайдерного фасадного скління виглядає цельностеклянной, декоративні кришки і притискні планки між елементами світлопрозорого заповнення повністю відсутні. Даний тип вітражів відноситься до холодного фасадного скління.

Розрахунок, виробництво і монтаж спайдерного або як його ще називають компланарного скління в Україні має свої особливості:

 • Коефіцієнти температурного лінійного розширення сталі і скла помітно відрізняються, що ускладнює розрахунок подібних систем.
 • Сталеві кронштейни не повинні контактувати безпосередньо зі склом, для їх кріплення свердлять отвори конічної форми. Для цього потрібне спеціальне устаткування і підготовлений персонал, сертифіковане виробництво.
 • Досвід монтажу спайдерного фасадного скління знаходиться як правило на недостатньо високому рівні, тому при установці вітражів все ще високий ризик пошкодження їх світлопрозорих елементів.

Балкони, лоджії

Для фасадного скління балконів і лоджій монтаж алюмінієвих вітражів може здійснюватися одним з двох способів:

 • кріплення плит перекриття з зовнішньої сторони будівлі. Цей спосіб установки проводиться з будівельних лісів до висоти третього поверху включно або люльки. Даний метод економічно не завжди доцільний.
 • для кріплення фасадного скління балкона або лоджії в проріз застосовуються опори з корозієстійкого матеріалу. Монтаж проводиться зсередини приміщення і не залежить від поверху.

Ціни

Фасадне склінняВартість від, гривень/м²
Розрахунок, переробка та доставка комплектуючих1500
Енергозберігаючі склопакети500
Монтаж світлопрозорих конструкцій з алюмінієвого профілю600

Замовити розрахунок

  Політика обробки персональних даних

  Види фасадного скління

  Холодний алюміній

  Алюмінієвий профіль для вітражів може бути цілісним, без терморазрива. Така конструкція має високу теплопровідність. Темпаратура повітря в такому приміщенні і за його межами буде швидко вирівнюватися. Застосування холодних систем економічно доцільно при виготовленні конструкцій для неопалюваних приміщень або фальш-фасадному склінні:

  Промисловий об’єкт. Харків

  • Холодні зовнішні вітрини магазинів.
  • Додання сучасного виду морально застарілим фасадам при реконструкції.

  При створенні холодного фасадного скління застосовуються стійко-ригельні системи без термоізолюючої вставки. Заповнення виконується з однокамерних склопакетів або одинарного скла. За вартістю холодне фасадне скління виходить приблизно на 20% дешевше аналогічного теплого.

  Теплий алюміній

  Конструкції з холодного алюмінієвого профілю не здатні забезпечити навіть мінімальний тепловий захист.

  Фасадне скління приватного будинку. Тепла система Текно Фасад 50, Маріуполь

  Для відповідності сучасним вимогам замовників виробники стійко-ригельних систем пропонують встановлювати під притискну планку вставку з ударостійкого і достатнього твердого полівінілхлориду, яка створює терморозрив. Можливість промерзання стійок і ригелів фасадної системи при цьому виключається. Товщина даної вставки приймається рівною товщині склопакета. Тепле фасадне скління з вітражами з алюмінієвого профілю розраховується таким чином, щоб при самих несприятливих погодних умовах даної кліматичної зони температура на внутрішній поверхні стійок і ригелів була вище точки роси 10,7 °C, щоб виключити утворення конденсату. Це більше ніж вимога діючих в Україні норм ДБН, які встановлюють мінімально допустиме значення температури на внутрішній поверхні скління, коробок, імпостів і штапиків вікон і дверей житлових і громадських будівель в 6 °C. Для промислових будівель це значення повинно бути не менше 0 °C.

  Застосовуються ущільнювальні прокладки з етиленпропіленового каучуків. Фальц склопакету утеплюється спіненим матеріалом.

  Коефіцієнт приведеного опору теплопередачі алюмінієвих вітражів розраховується для всієї фасадної конструкції. З квітня 2017 року згідно з ДБН В.2.6-31: 2016 року для 1 кліматичної зони України, куди входять міста Київ, Харків, Дніпро, Полтава, Кривий Рiг коефіцієнт приведеного опору повинен задовольняти умові:

  R >= 0,75 м²*K/Вт,

  для другої кліматичної зони України, з обласними центрами Запоріжжя і Марiупiль:

  R >= 0,6 м²*K/Вт

  Для теплого фасадного скління і зенітних ліхтарів промислових і сільськогосподарських будівель з сухим і нормальним режимом першої кліматичної зони:

  R >= 0,45 м²*K/Вт,

  другоїй кліматичної зони:

  R >= 0,42 м²*K/Вт,

  Вітражне скління цехів заводу «Запоріжкран». Запоріжжя

  Утеплення

  Нерідко замовники ставлять завдання заміни холодного фасадного скління на тепле. Іноді потрібно утеплити наявні вітражі з теплого алюмінію, поліпшити показники їх енергоефективності з урахуванням сучасних вимог. Для цього застосовується заміна склопакетів з одночасною заміною термоізолюючої вставки фасадного скління. Її товщина береться рівній товщині заповнення. Утеплення вимагає розрахунку алюмінієвих вітражів по несучої здатності вже наявних стійок і ригелів.
  Для відповідності сучасним вимогам по тепловій ефективності застосовують двокамерні енергоефективні склопакети. Зовнішнє скло в них йде з функціями сонцезахисту і енергозбереження, внутрішнє енергозберігаюче, посередині застосовується звичайне флоат-скло. Міжскляний простір для збільшення коефіцієнта теплового опору заповнюється інертним газом.

  Склопакети

  Для заповнення фасадного скління в кліматичних зонах України застосовуються двокамерні склопакети, рідше однокамерні. Допустима їх маса для алюмінієвих вітражів більшості стійко-ригельні фасадних систем становить 700 кг. Найбільш часто конструкція склопакету складається з трьох стекол: 6 мм + 4 мм + 6 мм. Для комфортної експлуатації зовні застосовується мультифункціональне скло з сонцезахистом, зовні енергоефективне. В якості внутрішнього встановлюється стандартне флоат-скло, його розрахункова щільність 2500 кг/ м³. Один квадратний метр склопакетів важить близько 40 кг. Вони дають найбільше статичне навантаження на алюмінієву конструкцію фасаду будівлі. Фізичні розміри склопакетів для фасадного скління, які можна купити в Україні, обмежені розмірами печей для загартування скла і допустимими габаритами при транспортуванні 3210 на 6000 мм.

  Замовити розрахунок

  Комерційну пропозицію ми надамо на наступний робочий день. В залежності від поточного завантаження і складності завдання може знадобитися і більше часу.

   Політика обробки персональних даних

   Відгуки