Скління зимових садів, оранжерей, теплиць

Ресторан з французькими вікнами. Дніпро, пл. Шевченко, 1ж

Компанія «Кристал-Л» виробляє конструкції з алюмінію в Дніпропетровську з 2007 року:

 • Виконуємо скління алюмінієвим профілем зимових садів, оранжерей і теплиць в Україні.
 • Сертифікований переробник профільних систем Алюмаш, Алюміл, Рейнарс.
 • Час від підписання договору до установки скління від 7 днів для систем українського виробництва і від 3 тижнів для європейських виробників.
 • Гарантія на алюмінієву профільну систему, склопакети і фурнітуру 5 років.
Котедж із зимовим садом. Новомосковськ, Піщанка

Переваги алюмінію

Скління оранжереї алюмінієвим профілем

Висока конструкційна міцність профілю дозволяє створювати вітражі великих розмірів. Це дає нам панорамний вид і природне освітлення.

Дніпро, пл. Шевченко, 1ж

Коефіцієнти температурного розширення листового скла і алюмінієвого профілю дуже близькі за своїми значеннями. Це робить їх поєднання ідеальним при конструюванні зимових садів, оранжерей і теплиць.

При дотриманні технології виробництва, монтажу і грамотної експлуатації алюмінієвий каркас не піддається корозії.

Склені алюмінієвим профілем зимові сади, оранжереї і теплиці мають розрахунковий термін експлуатації до 80 років і більше.

Тераси

Тераса в перекладі з французької мови означає майданчик. Її підстава складається з поздовжніх лагов, які як правило спираються на поперечні балки. Зверху кріпиться настил. Дана конструкція може розташовуватися на даху будівлі, в цьому випадку підстава спирається безпосередньо на перекриття. Цей очевидний спосіб розширити корисну площу був запропонований французьким архітектором Ле Корбюзьє в 20-і роки минулого століття. З тих пір в Європі на плоских дахах будівель прийнято розташовувати зони відпочинку: кафе, ресторани, зимові сади. В Україні цей вид споруд поки ще рідкість.

Скляні тераси для вирощування рослин прийнято ділити на три групи:

 • Зимові сади.
 • Оранжереї.
 • Теплиці.

Зимові сади

В англомовній літературі скляні тераси: оранжереї, теплиці і зимові сади позначають узагальнюючим терміном «консерваторії». В суть цього поняття вкладається консервація сонячної енергії, яку отримує приміщення протягом світлого часу доби за рахунок так званого «парникового ефекту».

На відміну від теплиць і оранжерей зимові сади розташовуються як правило всередині каркаса будівлі і не мають власного опалення, але можуть підключатися до опалювальної системи. Дах найчастіше роблять глухий, а скління розташовують з південної або південно-східного боку будівлі, в залежності від планованої до розведення флори. Якщо вітражі орієнтовані на південь, передбачають систему зовнішньої сонцезахисту, або обмежуються розведенням пустельних рослин.

У приватних будинках зимові сади призначені для створення рекреаційної зони відпочинку, в об’єктах комерційної нерухомості в них частіше розташовуються кафе, магазини, басейни.

Оскільки найчастіше вони будуються при реконструкції вже наявних будівель, перед архітектором ставиться завдання гармонійно вписати світлопрозору конструкцію в загальний архітектурний ансамбль:

 • Зимовий сад може бути прибудований до будівлі з боку фасаду.
 • Споруджений на даху.
 • Розміщений на балконі, веранді або лоджії.

Буферні зимові сади

Вони створюються шляхом теплого скління терас: балконів, лоджій, веранд і не включаються в опалювальну систему будинку. У холодну пору року буферні зимові сади накопичують теплову енергію, яку постійно втрачає будівля. У зимові місяці температура в них знаходиться в діапазоні 5 – 10 ºС, чого достатньо для періоду спокою більшості субтропічних рослин. Також вони, як це видно з назви, виконують функцію буфера між вулицею і житловим приміщенням, покращуючи його мікроклімат:

 • Підвищують звукову ізоляцію.
 • Зменшують теплові втрати будинку.

Житлові зимові сади

Вони підключаються до опалювальної системи всієї будівлі і в них круглий рік підтримується придатний для вирощування тропічних рослин мікроклімат. Для скління житлових зимових садів також застосовуються теплі фасадні і віконні системи. Доцільно застосовувати двокамерні енергоефективні склопакети з багатофункціональним склом. Воно має поліпшені з точки зору сонцезахисту і теплозбереження характеристики. З метою безпеки бажано застосування триплекса з розжареної стекол. При склінні вітражів великих розмірів це стає необхідністю, оскільки при роботі профілю в допустимих межах прогинаються і звичайні скла для них занадто крихкі.

Оранжереї

Це окремі споруди із суцільним склінням. Вони мають багато спільного з теплицею, але за призначенням створені для відпочинку людей, а рослини лише створюють відповідну атмосферу. До склінню оранжереї висуваються вимоги щодо мікроклімату відповідно до планованої до розведення в ній флорою.

Теплиці

Являють собою споруди сільськогосподарського призначення із суцільним склінням. Теплиці мають вхід з присадибної території і в них все підпорядковано зручності вирощування рослин. В Європі іноді розміщують під склінням теплиць невеликі котеджі. Їх жителі відзначають неймовірну зручність в негоду, коли можна вийти з дому і працювати в саду не побоюючись намокнути. За загальноприйнятою класифікацією теплиці відносяться до виробничих будівель, підрозділу сільськогосподарських споруд.

Проектування

Профільна система

При розрахунку алюмінієвих терас враховуються три види навантажень: вітрові, снігові і експлуатаційні від власної ваги. Як матеріал профільної системи можливе застосування металопластику, алюмінію або твердих порід дерева. Міцність цих матеріалів і їх здатність витримувати навантаження не однакова. Вибір залежить від концепції проекту зимового саду, його розмірів і переваг замовника. Для забезпечення міцності при просторової роботі споруди від проектувальника може знадобитися розробити металевий каркас з опорними стійками і кроквяної конструкцією даху. Кут її нахилу і форма впливає на статичні і динамічні дії, які буде відчувати скління. Покрівля у вигляді шатра зменшує вітрове навантаження, а якщо її зробити під кутом 60º сніг почне зісковзувати вниз і враховувати його вагу при розрахунках не знадобиться.

Після визначення діючих навантажень, вони підсумовуються для кожної стійки. Потім проводиться розрахунок прогину всіх елементів, їх перетин підбирається таким чином, щоб деформація була в межах допустимих значень.

Якщо в оранжереї планується розмістити водойму або будуть вирощуватися вологолюбні тропічні рослини, в процесі експлуатації на склінні буде утворюватися конденсат. Для ефективного його видалення спорудження оснащується вентиляцією, зенітними ліхтарями.

Металопластик

При склінні вертикальних стін зимових садів застосовуються звичайні віконні системи з застосуванням додаткових комплектуючих. Для світлопрозорої покрівлі передбачені кроквяні конструкції. Міцність пластикових профілів відносно невелика, тому всі вони включаючи з’єднувачі, підсилювачі і подовжувачі армуються оцинкованим металевим профілем.

У порівнянні з алюмінієм застосування металопластику в склінні зимових садів, оранжерей і теплиць має свої особливості:

 • Помітно більший перетин стійок.
 • Металопластикових профілів потрібно більшу кількість, розміри вітражів при цьому будуть менше. Це не кращим чином позначається на екстер’єрі споруди.
 • За рахунок високої питомої ваги металопластику светопрозрачная конструкція має значну масу, що збільшує навантаження на фундамент.
 • Коефіцієнт лінійного температурного розширення пластику в рази більше за аналогічний показник у скла, що в будь-якому випадку призводить до залишкової деформації, розущільнення і протікання. Час настання вищеописаної ситуації залежить від дотримання монтажних допусків, розмірів і геометрії, способу кріплення вузлових точок профільних елементів, хімічного складу пвх.
 • З огляду на меншій втомної міцності металопластикові профілю мають менший розрахунковий термін служби.
 • Відносно невелика вартість.

Алюміній

Для скління великих площ в сучасному світі все частіше застосовуються алюмінієві світлопрозорі конструкції з фасадних і віконних систем. Їх застосування має свої характерні особливості:

 • Висока енергоефективність досягається шляхом застосування теплоізольованого профілю. Його коефіцієнт опору теплопередачі відповідає сучасним діючим в Україні та ЄС вимогам з енергозбереження.
 • Коефіцієнти лінійного розширення алюмінієвого профілю і скла мають дуже близькі значення, що робить алюміній дуже підходящим матеріалом для скління зимових садів.
 • Відносно висока міцність Al-Mg сплаву дозволяє застосовувати елементи невеликого перерізу. Ширина зовнішньої притискної планки в стандартному виконанні 50 мм.
 • За рахунок невеликого питомої ваги зменшується навантаження на фундамент.
 • Хороша втомна міцність застосовуваних алюміній-магнієвих сплавів збільшує розрахунковий термін служби алюмінієвого скління зимових садів до 80 років.

Склопакети

Обирають заповнення вітражів виходячи з пред’явлених до них вимог:

 • Межі допустимих температур. Скляні тераси проектуються з урахуванням кліматичної зони, розташування тераси в тіні або на сонячній стороні. Виходячи з цього конструктор підбирає заповнення з енергоффектівних склопакетів, полікарбонату. Для захисту рослин від перегріву можуть передбачатися пристрої зовнішньої сонцезахисту.
 • Вологість повітря в приміщеннях зимових садів як правило знаходиться в діапазоні від 40 до 70%. Це досягається шляхом установки пасивних і примусових систем вентиляції, зенітних ліхтарів.
 • Рослинні організми потребують основному в ультрафіолетовому і інфрачервоному випромінюванні. Скління зимового саду, оранжереї або теплиці повинне пропускати необхідний для життєдіяльності рослин діапазон сонячного спектра. Ця умова виконується підбором характеристик застосовуваних мультифункціональних стекол з магнетронним покриттям. Застосування рефлективні стекол і різних сонцезахисних плівок не бажано, оскільки вони затримують необхідний рослинам ультрафіолет.

У минулому столітті скління теплиць виконувалося як правило подвійним, при цьому даху мали одне скло. Цього було достатньо для швидкого танення снігу. Має сенс і в сучасних зимових садах і оранжереях вертикальне скління робити з двох-або трикамерних склопакетів, а даху для видалення снігу при невеликих її кутах нахилу з однокамерних.

Історична довідка

З середини 18 століття оранжереї стали будуватися в садибах європейської знаті. Бажання аристократів насолоджуватися рослинної природою взимку і відпочивати в приміщенні, де інтер’єром служить навколишній будинок пейзаж змусило архітекторів шукати вирішення питань технічного характеру. Скло в ті часи отримували трудомістким циліндричним методом, видуваючи спочатку з скломаси великий циліндр і потім видавлюючи з нього пластину. Максимальна ширина пластин була обмежена приблизно 36 см. Вікна доводилося робити відносно невеликих розмірів і розділеними на частини, а перед архітекторами стояло завдання забезпечити природне освітлення, достатнє для цілорічного вирощування теплолюбних культур, чого можна було досягти лише побудувавши споруда з великою площею скління.

Вважається, що першим на території України прототипом сучасних терас і зимових садів була побудована після 1778 року оранжерея тропічних рослин в палаці відомого на Запоріжжі під ім’ям Грицько Нечесою генерал-фельдмаршала Потьомкіна в Катеринославі.

У 1803 році за проектом італійського архітектора Джакомо Кваренегі козацький полковник граф Кочубей побудував свій палац в Полтаві, окрасою якого була оранжерея з вічнозеленими рослинами.

Зі збережених на території України подібних конструкцій можна назвати побудовану в 19 столітті зі скла і металу пальмову оранжерею в Одесі.

Замовити розрахунок

Комерційну пропозицію ми підготуємо на наступний день. Залежно від поточної завантаження може знадобитися і більше часу.

  Політика обробки персональних даних