Компанія «Кристал-Л» виробляє конструкції з алюмінію в Дніпропетровську з 2007 року:
- Виконуємо скління алюмінієвим профілем зимових садів, оранжерей і теплиць в Дніпрі, Запоріжжі, Києві, Маріуполі, Миколаєві,Харкові, Херсоні, Одесі, інших містах в Україні.
- Сертифікований переробник профільних систем Алюмаш, Алюміл, Рейнарс.
- Час від підписання договору до установки скління від 7 днів для систем українського виробництва і від 3 тижнів для європейських виробників.
- Гарантія на алюмінієву профільну систему, склопакети і фурнітуру 5 років.
Замовити зворотній дзвінок
Дізнайтеся ціну установки зимового саду
Переваги алюмінію
- Висока конструкційна міцність профілю дозволяє створювати вітражі великих розмірів. Це дає нам панорамний вид і природне освітлення.
- Парниковий ефект сприяє сильному нагріванню профіля, при якому ПВХ-матеріали можуть виділяти шкідливі речовини. Алюміній в таких умовах повністю безпечний.
- Коефіцієнти температурного розширення листового скла і алюмінієвого профілю дуже близькі за своїми значеннями. Це робить їх поєднання ідеальним при конструюванні зимових садів, оранжерей і теплиць.
- Алюминиевый профиль с терморазрывом способствует накоплению тепловой энергии в помещении.
- При дотриманні технології виробництва, монтажу і грамотної експлуатації алюмінієвий каркас не піддається корозії.
- Склені алюмінієвим профілем зимові сади, оранжереї і теплиці мають розрахунковий термін експлуатації до 80 років і більше.
Ціни
Вартість алюмінієвого скління зимових садів і оранжерей енергоефективним профілем серії «Текно» від 2800 гривень за 1 м²
Замовити розрахунок
Дізнайтеся ціну і терміни установки скління зимового саду алюмінієвим профілем
Зимові сади
В англомовній літературі оранжереї, теплиці і зимові сади позначають узагальнюючим терміном «консерваторії». В суть цього поняття вкладається консервація сонячної енергії, яку отримує приміщення протягом світлого часу доби за рахунок так званого «парникового ефекту».
На відміну від теплиць і оранжерей зимові сади розташовуються як правило всередині каркаса будівлі і не мають власного опалення, але можуть підключатися до опалювальної системи. Дах найчастіше роблять глухий, а скління розташовують з південної або південно-східного боку будівлі, в залежності від планованої до розведення флори. Якщо вітражі орієнтовані на південь, передбачають систему зовнішньої сонцезахисту, або обмежуються розведенням пустельних рослин.
У приватних будинках зимові сади призначені для створення рекреаційної зони відпочинку, в об’єктах комерційної нерухомості в них частіше розташовуються кафе, магазини, басейни.
Оскільки найчастіше вони будуються при реконструкції вже наявних будівель, перед архітектором ставиться завдання гармонійно вписати світлопрозору конструкцію в загальний архітектурний ансамбль:
- Зимовий сад може бути прибудований до будівлі з боку фасаду.
- Споруджений на даху.
- Розміщений на балконі, веранді або лоджії.
Буферні зимові сади
Вони створюються шляхом теплого скління балконів, лоджій, веранд і не включаються в опалювальну систему будинку. У холодну пору року буферні зимові сади накопичують теплову енергію, яку постійно втрачає будівля. У зимові місяці температура в них знаходиться в діапазоні 5 – 10 ºС, чого достатньо для періоду спокою більшості субтропічних рослин. Також вони, як це видно з назви, виконують функцію буфера між вулицею і житловим приміщенням, покращуючи його мікроклімат:
- Покращують звукову ізоляцію.
- Зменшують теплові втрати будинку.
Житлові зимові сади
Вони підключаються до опалювальної системи всієї будівлі і в них круглий рік підтримується придатний для вирощування тропічних рослин мікроклімат. Для скління житлових зимових садів також застосовуються теплі фасадні і віконні системи. Доцільно застосовувати двокамерні енергоефективні склопакети з багатофункціональним склом. Воно має поліпшені з точки зору сонцезахисту і теплозбереження характеристики. З метою безпеки бажано застосування триплекса. При склінні вітражів великих розмірів це стає необхідністю, оскільки при роботі профіля в допустимих межах прогинаються і звичайне скло для них занадто крихке.
Проектування
Профільна система
При розрахунках будь-яких споруд враховуються три види навантажень: вітрові, снігові і експлуатаційні від власної ваги. Як матеріал профільної системи можливе застосування металопластику, алюмінію або твердих порід дерева. Міцність цих матеріалів і їх здатність витримувати навантаження не однакова. Вибір залежить від концепції проекту зимового саду, його розмірів і переваг замовника. Для забезпечення міцності при просторової роботі споруди від проектувальника може знадобитися розробити металевий каркас з опорними стійками і кроквяної конструкцією даху. Кут її нахилу і форма впливає на статичні і динамічні дії, які буде відчувати скління. Покрівля у вигляді шатра зменшує вітрове навантаження, а якщо її зробити під кутом 60º сніг почне зісковзувати вниз і враховувати його вагу при розрахунках не знадобиться.
Після визначення діючих навантажень, вони підсумовуються для кожної стійки. Потім проводиться розрахунок прогину всіх елементів, їх перетин підбирається таким чином, щоб деформація була в межах допустимих значень.
Якщо в зимовому саді або оранжереї планується розмістити водойму або будуть вирощуватися вологолюбні тропічні рослини, в процесі експлуатації на склінні буде утворюватися конденсат. Для ефективного його видалення спорудження оснащується вентиляцією, зенітними ліхтарями.
Металопластик
При склінні вертикальних стін зимових садів застосовуються звичайні віконні системи з застосуванням додаткових комплектуючих. Для світлопрозорої покрівлі передбачені кроквяні конструкції. Міцність пластикових профілів відносно невелика, тому всі вони включаючи з’єднувачі, підсилювачі і подовжувачі армуються оцинкованим металевим профілем.
У порівнянні з алюмінієм застосування металопластику в склінні зимових садів, оранжерей і теплиць має свої особливості:
- Помітно більший перетин стійок.
- Металопластикових профілів потрібно більшу кількість, розміри вітражів при цьому будуть менше. Це не кращим чином позначається на екстер’єрі споруди.
- За рахунок високої питомої ваги металопластику алюмінієва конструкція має значну масу, що збільшує навантаження на фундамент.
- Коефіцієнт лінійного температурного розширення пластику в рази більше за аналогічний показник у скла, що в будь-якому випадку призводить до залишкової деформації, розущільнення і протікання. Час настання вищеописаної ситуації залежить від дотримання монтажних допусків, розмірів і геометрії, способу кріплення вузлових точок профільних елементів, хімічного складу пвх.
- З огляду на помітно меншу втомну міцность металопластикові профіля мають менший розрахунковий термін служби.
- Відносно невелика вартість.
Алюміній
Для скління великих площ в сучасному світі все частіше застосовуються теплі алюмінієві конструкції. Їх застосування має свої характерні особливості:
- Висока енергоефективність досягається шляхом застосування теплоізольованого профілю. Його коефіцієнт опору теплопередачі відповідає сучасним діючим в Україні та ЄС вимогам з енергозбереження.
- Коефіцієнти лінійного розширення алюмінієвого профілю і скла мають дуже близькі значення, що робить алюміній дуже підходящим матеріалом для скління зимових садів.
- Відносно висока міцність Al-Mg сплаву дозволяє застосовувати елементи невеликого перерізу. Ширина зовнішньої притискної планки в стандартному виконанні 50 мм.
- За рахунок невеликого питомої ваги зменшується навантаження на фундамент.
- Хороша втомна міцність застосовуваних алюміній-магнієвих сплавів збільшує розрахунковий термін служби алюмінієвого скління зимових садів до 80 років.
Склопакети
Обирають заповнення вітражів виходячи з пред’явлених до них вимог:
- Межі допустимих температур. Скляні тераси проектуються з урахуванням кліматичної зони, розташування тераси в тіні або на сонячній стороні. Виходячи з цього конструктор підбирає заповнення з енергоффектівних склопакетів, полікарбонату. Для захисту рослин від перегріву можуть передбачатися пристрої зовнішньої сонцезахисту.
- Вологість повітря в приміщеннях зимових садів як правило знаходиться в діапазоні від 40 до 70%. Це досягається шляхом установки пасивних і примусових систем вентиляції, зенітних ліхтарів.
- Рослинні організми потребують основному в ультрафіолетовому і інфрачервоному випромінюванні. Скління зимового саду, оранжереї або теплиці повинне пропускати необхідний для життєдіяльності рослин діапазон сонячного спектра. Ця умова виконується підбором характеристик застосовуваних мультифункціональних стекол з магнетронним покриттям. Застосування рефлективні стекол і різних сонцезахисних плівок не бажано, оскільки вони затримують необхідний рослинам ультрафіолет.
У минулому столітті скління теплиць виконувалося як правило подвійним, при цьому даху мали одне скло. Цього було достатньо для швидкого танення снігу. Має сенс і в сучасних зимових садах і оранжереях вертикальне скління робити з двох-або трикамерних склопакетів, а даху для видалення снігу при невеликих її кутах нахилу з однокамерних.
Історична довідка
З середини 18 століття оранжереї стали будуватися в садибах європейської знаті. Бажання аристократів насолоджуватися рослинної природою взимку і відпочивати в приміщенні, де інтер’єром служить навколишній будинок пейзаж змусило архітекторів шукати вирішення питань технічного характеру. Скло в ті часи отримували трудомістким циліндричним методом, видуваючи спочатку з скломаси великий циліндр і потім видавлюючи з нього пластину. Максимальна ширина пластин була обмежена приблизно 36 см. Вікна доводилося робити відносно невеликих розмірів і розділеними на частини, а перед архітекторами стояло завдання забезпечити природне освітлення, достатнє для цілорічного вирощування теплолюбних культур, чого можна було досягти лише побудувавши споруда з великою площею скління.
Вважається, що першим на території України прототипом сучасних терас і зимових садів була побудована після 1778 року оранжерея тропічних рослин в палаці відомого на Запоріжжі під ім’ям Грицько Нечесою генерал-фельдмаршала Потьомкіна в Катеринославі.
У 1803 році за проектом італійського архітектора Джакомо Кваренегі козацький полковник граф Кочубей побудував свій палац в Полтаві, окрасою якого була оранжерея з вічнозеленими рослинами.
Зі збережених на території України подібних конструкцій можна назвати побудовану в 19 столітті зі скла і металу пальмову оранжерею в Одесі.