Категорії
Блог

Які вікна і двері кращі: пластик або алюміній?

Протягом своєї 25-річної професійної діяльності я дуже часто чув запитання від замовників, що краще собі поставити: пластикові або алюмінієві вікна і двері. В цій статті я хотів би коротко підсумувати свої відповіді на їхні запитання і пояснити, чому я так думаю.

двері однопільні
Торгівельний комплекс. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 70а

Якщо подивитися на ці два продукти (алюміній і пластик) то вони грають трохи в різних лігах і це основне, що потрібно зрозуміти споживачу. Забивати цвяхи мікроскопом не найвдаліша ідея, але і будувати замки з піску я б не рекомендував.

Пластик

Вікна та двері з ПВХ (в народі пластикові, металопластикові) зараз на ринку скління найбільш ходовий продукт. За час моєї роботи він дуже сильно змінився, але принцип залишився тим-же. Це екструдований ПВХ профіль з різною кількістю камер і армуючий металевий профіль усередині.

Двері WDS
Двері з вітражами ПВХ. Дніпро, вул. Чернишевського, 24а

За останній час набули позитивні зрушення:

Змінювався склад пластика. Він став більш стійким до зовнішніх впливів і екологічним в переробці. Збільшилася кількість повітряних камер і монтажна глибина (хоча частіше це було викликано не стільки збільшенням опору теплопередачі, а дотримуючись порад маркетологів, яким семікамерний профіль при тих же зовнішніх геометричних розмірах легше продати , ніж шестикамерний.

Двері ПВХ
Двері ПВХ з профілю WDS

А також негативні:

Зменшилася стінка профілю ПВХ від 3.2 мм до 1.75 мм (особисто вимірював штангенциркулем), армуючий метал ставав тонше (0.95 мм замість 2 мм), але від цих негативних моментів вдавалося якось відбудуватися за допомогою нових обов’язкових стандартів якості для цього виду продукції (але недобросовісних виробників і продавців все одно ніхто не відміняв).

Зовнішні двері
Двері з алюмінієвого профілю Текно 73 ТІ

Короткий висновок по пластику, який я для себе зробив і де я його можу рекомендувати — це скління невеликих за площею віконних прорізів і бажано в білому кольорі. Таку рада я можу дати виходячи з досить великого лінійного розширення ПВХ профілів, особливо кольорових. Але якщо у Вас отвори до трьох м², то установка вікна з ПВХ буде найкращим рішенням по співвідношенню ціна-якість.

Алюміній

Алюмінієві профіля відрізняються від пластикових тим, що їх лінійне розширення набагато менше, а механічна міцність набагато вища. Звідси і випливають області застосування таких конструкцій:

Торговий комплекс
Торговий комплекс в Дніпропетровську засклений компанією «Кристал-Л» у 2020 році
  1. Стрічкове або фасадне скління. Воноо припускає великий обсяг скління без поділу його металевими конструкціями.
Двері в торговому комплексі
  • Вхідні двері. Якщо кількість відвідувачів закладу невелика, можна обмежитися і дверима з металопластику. Якщо реальний «проходняк», то двері з ПВХ довго не витримають і слід спочатку ставити з алюмінію або ж розглянути варіант автоматичних розсувних, а також «револьверних» дверей.
Офіс
«Трест реконструкції та розвитку»
  • Внутрішні перегородки та двері для санвузлів. Термін служби і зовнішня привабливість за рахунок більшої площі скла — ось основні аргументи «алюмінію».
зенітні ліхтарі

Дніпро, Космічна вул., 53а

Також розташовані під кутом до горизонту зенітні ліхтарі, (в алюмінієвій фасадній системі питання водовідведення це каталожне рішення, а у випадку металопластику це робиться на свій страх і ризик).

Висновок

Коротке резюме по алюмінію таке. Якщо потрібно стильне, сучасне скління з мінімумом перегородок і поділів, а також передбачається великий потік відвідувачів – то це його територія. Але потрібно розуміти, що за це доведеться переплатити мінімум в два-три рази в порівнянні з металопластиком. Так що вибір за Вами. А ми, зі свого боку, зможемо дати свою професійну консультацію і допомогти Вам у нелегкому виборі.

+380504810821